Zasklením lodžie získáme mnoho výhod. V bytě se nám přestanou mlžit okna. Lodžii můžeme využívat i za prudkého deště, protože nás sklo před vodou ochrání. Můžeme tu nechat schnout prádlo i když je venku průtrž mračen. Na lodžii je tepleji než venku.
Ovšem každá mince má dvě strany nevýhodou je, že se nám trošku zkomplikuje větrání a když otevíráme dveře na lodžii měli bychom vždy otevřít i okno lodžie. Neustálé pouštěním tepla na lodžii totiž způsobuje mlžení oken, především v chladnějších měsících roku.
Dva typy zasklení
Rámový a bezrámový systém. Bezrámový se využívá nejvíce, díky němu totiž na lodžii částečně proudí vzduch. Rámový systém ten vzduch nepropustí a hodí se spíše když plánujeme lodžii využít jako další místnost. Bezrámové řešení zajistí neustálou cirkulaci vzduchu a předchází tím tvorbě plísní.
Větrat, větrat, větrat
Ať bezrámové nebo rámové řešení, větrání by mělo být samozřejmostí. Pokud se budeme bavit o bezrámovém řešení pak obsluha je celkem snadná. Rozhodně si ji však nechte od odborníka vysvětlit. Při otevírání se využívá šňůrky, lehkým tahem otevřeme okno buď zcela nebo se skulinami na proudění vzduchu. Jde rovněž nahrnout na jednu stranu všechny skla a nechat například v létě lodžii zcela otevřenou.
Větší ticho
Pokud máte lodžii hned vedle rušné silnice, budete příjemně překvapeni nakolik zasklení dokáže tlumit venkovní hluk. Omezení hluku zlepší vaši pohodu a celkovou náladu členů domácnosti.
Není důvod proč si nepořídit zasklenou lodžii, protože to přinese mnoho výhod, je pravdou že v zimních měsících vás může potrápit mlžení oken, ovšem když budete pravidelně větrat omezíte to na minimum. Možností je také pořídit si na lodžii žaluzie, a bránit tak v letních měsících slunci, aby nadměrně zahřívalo byt. Lodžie se tak v létě stane obyvatelná a nebudete vystavováni spalujícím slunečním paprskům.